قابلیت‌های حسابورز

-اولين نرم افزار هوش تجاري با متدولوژي بومي
حسابورز اولين نرم افزار هوش تجاري با متدولوژي بومي است و از اين رو به راحتي قابل پياده سازي در سازمانهاي ايراني است.
 
تا كنون به دلايل متعدد  بسياري از نرم افزارهاي هوش تجاري و گزارش ساز در كشور و يا نرم افزارهاي موفق خارجي نتوانسته اند، عملكرد موفقي را ارايه دهند. رويكرد منحصر به فرد اين نرم افزار كه به كمك كاربران نهايي سيستم ايجاد شده است به گونه ايست كه تمام انتظارات يك سازمان ايراني را برآورده مي سازد و مي تواند در عمل در هر سازماني عملياتي شود.
 
   
-قابل اجرا در سازمانهاي بزرگ با فعاليتهاي مختلف
هر سازمان بزرگ، كه داراي شركتها و زير مجموعه هاي متنوع و گسترده باشد مي تواند از اين نرم افزار استفاده نمايد. انجام پروژه در هر سازمان شامل:
  • فروش
  •  نصب و راه اندازي
  •  آموزش
  •  پياده سازي و پشتيباني
مي باشد. و سازمان در نهايت با يك سيستم پياده سازي شده روبرو مي گردد.
 
   
-ايجاد گزارشات يكسان و قابل مقايسه از نرم افزارهاي مختلف
از بزرگترين معضلات سازمانهاي بزرگ آنست كه به دليل نبود سياستهاي نرم افزاري واحد شركتهاي زير مجموعه از نرم افزارهاي واحد و يا كدينگ واحد استفاده نمي كنند.
 
اين مشكل كه در بعضي مواقع اجتناب ناپذير مي باشد، ثبب گرديده تا اين سازمانها نتوانند به راحتي گزارشات مقايسه اي در مورد شركتهاي تابعه شوند.
 
نرم افزار حسابورز مي تواند با استفاده از يك روش منحصر به فرد از نرم افزارهاي مختلف در هر حوزه و با هر كد بندي ، گزارشات يكسان ايجاد نمايد.
 
   
-تعديل، تجميع و تلفيق
تعديل: به معناي اصلاح گزارش است. در اين نرم افزار هر گزارشي قابل تعديل است با اين توضيح كه گزارش اصلي، مستندات مربوط به تغييرات ثبت مي گردد.
 
تجميع : به معناي جمع گزارشات و ايجاد يك گزارش جديد است. هر گزارش جديد مجددا مي تواند در جمع ديگري مورد استفاده قرار گيرد.
 
تلفيق: يك اصطلاح حسابداري بوده و گونه اي از تجميع بوده كه جمع حاصل بايستي با نظر كاربر اصلاح گردد.
 
   
-مجله الكترونيكي
مجله الكترونيكي  محصول منحصر به فرد نرم افزار حسابورز مي باشد. اساس يك مجله الكترونيكي بر گرفته از يك مجله كاغذي است اما با قابلتيها و انعطاف  بيشتر كه باعث مي شود كه كاربران به راحتي بتوانند با آن ارتباط برقرار نمايند.
 
كاربران به ورق زدن يك مجله الكترونيكي، گزارشات مختلف بانكهاي اطلاعاتي گوناگون بصورت يكجا مشاهده مي نمايند و در صورت نياز توضيحات خود را به آن را مي افزايند.
 
يك مجله الكترونيكي بدون هيچ تغييري به صورت يك دفترچه قابل پرينت تبديل شده و در اختيار مديريت قرار مي گيرد.
 
براي مشاهده يك نمونه مجله تحليلي كه عملكرد يك شركت توليدي در سالهاي اخير مورد بررسي قرار داده است، اينجا را كليك كنيد. توضيح اين گزارش توسط آقاي دكتر پاكزاد تهيه گرديده است و استفاده از آن با ذكر منبع بدون اشكال مي باشد.
 
   
-حركت از كل به جزء (Drill Down)
يكي از مهمترين مولفه هايي كه به يك گزارش اعتبار مي دهد، قابليت حركت از كل به جزء است. اگر چنين امكاني در گزارشات وجود نداشته باشد، اعتبار سنجي گزارش به سختي انجام مي شود.
 
نرم افزار حسابورز امكان حركت از كل به جزء را دركليه گزارشات برقرار مي سازد و جزء مولفه هاي برتر اين نرم افزار است.
 
   
-تهيه گزارشات دو زبانه
گزارشات نهايي نرم افزار حسابورز بصورت پيش فرض به دو زبان تهيه مي شود. بدين صورت كه در تمامي قسمتهاي معادل لاتين عبارات گزارش از كاربر دريافت شده و در گزارش نهايي نمايش داده مي شود.
 
   
-تبديل گزارشات به مقياسهاي گوناگون
گزارش ساز حسابورز مي تواند گزارشهاي ايجادي را به هر مقياس اعم از پولي، اندازه گيري و غير تبديل نمايد. بدين معني كه كاربر مي تواند مثلا گزارش مالي خود را به هر ارز بين المللي تبديل وآن را مشاهده نمايد.